MENÜ

Műanyag Patkó
Műanyag Patkó
   A lovak lábáért!

 A mi történetünk!

 

Lovamat mint a legtöbbünk, bértartásban tartom. Év elején új helyet kellett keresnem lovaimnak és a kiválasztott szolgáltatónál feltétel volt, hogy ne legyen patkó a lovam lábain. Sajnos a helyzetet nehezítette, hogy lovam patája gyenge hamar kiszárad, töredezik, ha nedves elkopik, nagyon érzékeny, ráadásul ferdén is koptat. További nehézséget okozott, hogy a terep ahol a karámok vannak, télen nedvesek, sárosak és egy betonozott tisztább részen van a takarmány kihelyezve a lovak részére.

A pata szempontjából ez a lehető legrosszabb, a sáros , nedves területen felázik, megpuhul a pata, majd a betonozott részen gyorsan kopik. Mivel acélpatkót nem engedték a ménes biztonsága érdekében, megoldást kellett találnom, méghozzá rövid időn belül! A lovam hátsó patái már aggasztó mértékben megkoptak mikor sikerült megoldást találni. A megoldás pedig a Ground Control polyuretán patkó volt, kedvező ára és tulajdonságai engem meggyőztek. Amint megérkezett siettünk patkolni, első tulajdonsága ami feltűnt, hogy csendes a patkó. Első hallásra furcsa élmény :)

Lovamról tudni kell, hogy egész életében négylábon viselt vaspatkót. Nélküle elképzelhetetlen volt neki, még csak a karámban sétálgatás is. Patája gyenge.

Pár hétnél tovább szaraz ,(nem köves) talajon , nem bírta patkó nélkül, ezért szükséges számára a patkó, pedig tudom, hogy anélkül egészségesebb a patának, a lónak. 

Szóval patkolás után, már nem csak a karámban zajlott az élet, hanem végre el tudtunk menni terepre ahol azt tapasztaltam, hogy lovam sokkal nagyobb önbizalommal, lábait kevésbé féltve megy át a köves, kemény talajon, a hó nem áll össze gombócként a patkóban, hanem kivetődik. Őszintén szólva azonban féltem, hogy le fog esni a műanyag patkó, kételkedtem a gyártó által leírtakban.

Azonban volt egy kisebb "balesetünk", már tavasszal a jobb időben, mikor egy terepezés alkalmával a dunaparton a dunába sétálva belesüllyedtünk elég veszélyesen egy iszapos részbe. Nagyon nehezen, de szerencsére ki tudtunk jönni belőle, természetesen leszálltam lovamról és úgy segítettem neki..

Szinte biztos voltam benne, hogy a patkóknak annyi, azok ottragadtak az iszapban, de legnagyobb meglepetésemre ( mikor már volt lélekjelenlétem ezzel foglalkozni) észrevettem, hogy még csak meg sem lazultak, mind a helyén mintha semmi nem történt volna! 

Összességében sokkal több előnyét vettem észre a patkónak, mint amiért vettem, örülök, hogy rátaláltam és most már itthon is lehet kapni, mi most ezt használjuk és ez így is marad! Nagy előrelépés az vaspatkóhoz képest, jók a tapasztalataim. 

Viszont, hogy teljes legyen a kép írok egy kis negatívumot is! 

A pata tisztítása egy kicsit nehezebb mint a hagyományos patkóval, mivel szélesebb és középen is össze van kötve. Nehezebben megy be a kosz, de nehezebb is kitakarítani, ezt egy kis odafigyeléssel könnyű orvosolni, de figyelmet igényel!!! Patamosóban, slaggal viszont nagyon könnyű tisztán tartani, a lényeg, hogy a nyír mellé, alá bekerülő sár, trágya, stb a ló lábának felemelésével, felülről könnyen kimosható. Erre ne csak lovaglás előtt és után figyeljünk, hanem általánosságban is, ha csak karámban van lovunk.

 

                     

 

                                                                                              /Jana/

 

Asztali nézet